A külvilág tele van veszéllyel… Főleg egy kutyus számára! Séta közben hall, lát vagy kiszagol valamit, elszalad…
Közlekedési forgalom
Az első helyen áll, és nem véletlenül. A legtöbb veszély egy kutyusra az utcán les. Csak akkor vegyük le róla a pórázt, ha halálosan biztosak vagyunk abban, hogy visszajön, ha hívjuk! Meglát, meghall, kiszagol valamit, ami felcsigázza vagy megijeszti, kiszalad az útra vagy elveszik… Az ivartalanítással a nagy kóborló kedv is megcsappan, ez is megoldás lehet.
Verekedések, támadások
Nem győzzük hangsúlyozni a megfelelő szocializáció fontosságát! Már kiskorától kezdve hozzá kell szoktatnunk más kutyák és emberek társaságához, és meg kell tanítanunk a helyes viselkedésre, így elkerülhetjük, hogy verekedésbe keveredjen más kutyákkal. Egy tréner vagy egy kutyaiskola nagyon sokat segíthet ebben, ha egyedül nem boldogulunk.
Kirándulás
Amire ilyenkor fokozottan figyelnünk kell, azok a kullancsok! Komoly betegségeket terjesztenek, ezért kirándulás után mindig nézzük át a kutyust, és ha kullancsot találunk, vigyük el állatorvoshoz!
A kutyák többsége szereti a vizet, ám vannak olyanok, akik nem tudnak úszni. Ha vízközelben vagyunk, és tudjuk a kutyusról, hogy nem egy Michael Phelps, nagyon figyeljünk rá!
Nyár
Ne hagyjuk a kocsiban akkor sem, ha leengedjük az ablakot, és akkor sem, ha „csak két percre ugrom ki”! Nem azzal van baj, hogy nem kap levegőt, hanem hogy az autóban pár perc alatt a kétszeresére is emelkedhet a hőmérséklet!
Nyáron biztosítsunk számára árnyékos helyet és vizet – ivás és hűtés céljára!
Kert
Leggyakoribb mérgező növények: nárcisz, vadgesztenye, diffenbachia, tiszafa, havasszépe.
Növényvédő- és permetező szerek, komposzt-domb… A legjobb, ha ezek olyan elkerített részen vannak, ahová a kutyus nem tud odamenni!