Nyári tévhitek - Mit NE csinálj kutyusoddal?

A legfontosabb, hogy nem vagyunk egyformák, nem biztos, hogy ami nekünk jó, az a kutyusunknak is! Ha a nagy meleg ellen való hűsölési praktikákról van szó, ne magunkból induljunk ki!

 

nyari tevhitek 1Ne noszogassuk, hogy igyon!

Nyár = iszunk. Amikor hazaérünk egy hosszabb, futkorászós, játékkal megspékelt sétából, gyorsan ledöntünk egy nagy pohár vizet/üdítőt, és persze a kutyusnak is teletöltjük az itató tálkáját. Ne kezdjük el nógatni, hogy igyon már, és ne ijedjünk meg, ha nem veti rá magát a vízre. Okos állat, tudja, előbb lepihen, hogy kicsit lehűljön, alább hagyjon a lihegés - nekünk is ezt kéne tenni - és utána fog majd csak inni.

Ne jéghideg vízzel itassuk!

Pedig az milyen jól is tud esni… Ettől függetlenül nem tesz jót, ha a felhevült testünket jéghideg vízzel sokkoljuk. Kutyusunknak se adjunk a hűtőből vizet, a csaphideg vagy a langyos a tökéletes!

 

Ne fröcsköljük le!

nyari tevhitek 2Sétálás, kirándulás közben megállunk egy csapnál, forrásnál, és pusztán jó szándékból, hogy kicsit lehűtsük, nekiállunk lefröcskölni… A legtöbb kutya ezt nem igazán szereti, és más módja is vannak a lehűtésnek! Sokkal jobban fog esni neki, ha hideg vizes kezünkkel simogatjuk a tarkóját, áttöröljük a lábait.

Ne locsoljuk slaggal!

Hasonló az előzőhöz, csak rosszabb… Vannak kutyák, akiknek ez fantasztikus játék, ám a többiek nem élvezik annyira, ha az erős vízsugárral célba vesszük őket. Persze lehet próbálkozni, de akkor se hirtelen, és inkább gyenge vízsugárral, vagy inkább permetezve, porlasztva!

 

nyari tevhitek 3

 

Ne öntsük le teljesen hideg vízzel!

Hányszor hallottuk mi is, hogy “Ne ugorj bele, fiam, a vízbe, csak fokozatosan!”... Ugyan ez van a kutyák esetében is. Ha hirtelen leöntjük, azzal csak összezavarjuk a hőháztartását. A legjobb megoldás, ha kiteszünk neki egy lavórt, gyerekkádat vízzel megtöltve, így akkor és úgy tudja hűsíteni magát, amikor szüksége van rá, és jól esik!

 

 

Forrás