Stresszes a kutyád? Íme, 3 biztos jele!

A kutyák nem panaszkodnak. Nagyon sokáig képesek tűrni a fájalmat, félelmet, stresszhelyzetet anélkül, hogy ezt direkt jeleznék Feléd. Neked kell odafigyelned, és észrevenned az - egyébként szemet szúró - jeleket!

kutya szomorú rossz kedvű - randevau.hu

 

Fül, szem, farok

Feszültségre utaló jelek: Fülek hátrahúzása, látjuk a szeme fehérjét, maga alá húzza vagy meredten, felemelve tartja a farkát. Ha ezek közül kettőt vagy hármat is egyszerre produkál, akkor biztosak lehetünk benne, hogy nagyon nem érzi jól magát!

 

kutya vidám jó kedvű - randevau.hu

 

Liheg

Nem mindegy, hogy hogyan! A kutyák a lihegéssel ösztönösen a kellemetlen érzést próbálják enyhíteni. Persze, a lihegést, annak mértékét befolyásolhatja  a hőmérséklet, vagy ha éppen egy kiadós sétából térünk haza. De ha nincs különösebb oka, mégis egyre erőteljesebben liheg, akkor valószínű, hogy valami - érzelmi vagy fizikai téren - nem stimmel.

 

kutya szomorú rossz kedvű - randevau.huÉtvágytalan

Na ez biztos, hogy feltűnik! Ha kedvencünk, akinek a táplálkozásával normális esetben abszolút semmi probléma, sőt, mégis elutasítja az ételt, okkal gyanakodhatunk valamiféle testi vagy lelki problémára. Mindenképp forduljunk orvoshoz, ha a kedvenc ételét is huzamosabb ideig érintetlenül hagyja!

 

Ha a fenti jelek valamelyikét, vagy egyszerre többet tapasztalunk kutyusunkon, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Először próbáljuk megtalálni a probléma okát! Stressz fakadhat fizikai fájdalomból (sérülés, betegség), de okozhatja környezeti hatás (félelem, szorongás). Ám ha egyedül nem boldogulunk, keressük fel az állatorvost!

Forrás