Bemozdul… Túl kevés a fény… Túl sötét a szőre… Maradj már nyugton!
Hogyan csináljunk virgonc kedvencünkről igazán menő, éles és szép képet?
1. Ne egyedül vágjunk bele! Kérjünk segítséget, aki elkapja, visszahívja, leköti a figyelmét, hogy nekünk tényleg csak a fotó elkészítésével keljen foglakozni!
2. Ha van lehetőség expozíció korrekcióra, éljünk vele! Mit jelent ez? A fényképezőgépek fény érzékelői portré fotózásnál az emberi bőrszínt veszik alapul. Ha a kutyus szőre világos, akkor exponáljuk sötétre, és fordítva!
3. Kössük le a figyelmét! Ne várjuk el a kutyulitól, hogy a két szép szemünkért mozdulatlanul pózolni fog. Keltsük fel a figyelmét pl. jutifalattal. Fontos, hogy ne essünk át a ló túloldalára, ne higgye azt, hogy játék következik!
4. Nyugodt kutyát könnyebb fotózni. Ne sétáltatás előtt vagy után fotózzunk, figyeljünk oda, hogy a kutyusunk ne legyen zaklatott/ hiperaktív állapotban!
5. Hagyjunk nagyobb helyet, komponáljuk tágabbra a képet, így biztos, hogy semelyik végtagja nem fog „lelógni”. Figyelhetünk még arra is, hogy a kutya felett, illetve abba az irányba, amerre néz, picit több teret hagyunk!
6. A rövid záridő nagyon fontos! Ha az eddigi pontokat betartottuk, még akkor sem biztos, hogy mozdulatlanul tudjuk tartani. Ha lehet, állítsuk „sport” fokozatba a gépet, használjuk a leggyorsabb záridőt!
7. Hogy ne legyen túl nagy a feje, a lába, az orra, vagyis hogy ne torzuljon a kép, érdemes a gépet a kutya vállával egy magasságban tartani!
8. Válasszuk meg a hátteret! Ne ott fotózzunk, ahol épp ránk tör a vágy, hanem nézzünk körül, és keressünk egyszínű, letisztult hátteret, így nem lesz olyan meglepetés, hogy a kép elkészülte után vesszük észre, hogy „olyan, mintha kiállna a hátából egy virág…”.
9. A fókuszban mindig a szem legyen, mindenképpen annak kell élesnek lennie!
10. Próbáljuk meg leültetni vagy lefektetni a kutyust, mert így sokkal könnyebb jó képet lőni róla!
Fotózásra fel!