Őszi kutyaápolásról bővebben

Az őszi szükséges szőrápolás témáját korábbi cikkünkben már érintettük, de nézzük meg kicsit részletesebben!

Sokan helytelenül gondolják, hogy télen a kutya bundájával nem kell sokat foglalkozni, “Hadd nőjjön, legalább melegíti.” A helyzet azonban az, hogy egy gubancos, koszos, rosszul szellőző szőrzet több kárt okoz, mint hasznot! Ezen túl a szőrápolás mennyisége és mikéntje minden esetben a kutya fajtájától és szőrtípusától függ.

oszi kutyaapolasrol bovebben 1

Lakásban tartott kutyusoknál érdemes már egészen kis korban rászoktatni a kutyust a lábtörlő használatára, vagy arra, hogy séta után még az ajtóban megtörölgetjük nedves ruhával, esetleg megmossuk a tappancsait. Így elkerülhetjük, hogy amint hazaérünk, körbetrappolja a lakást és bevesse magát azon mód sárosan a kedvenc kanapéjába.
Maradjunk a tappancsoknál. Akár rövid, akár hosszú szőrű kutyánk van, a talppárnák közti szőrt időnként vissza kell vágni. Itt a szőr ugyanis gyorsabban növekszik, és a sártól kezdve a különféle giz-gazokig, kavicsokig, sokmindent összeszedhet, amik nem csak kellemetlenek, de irritálva a tappancsot akár gyulladt sebet is okozhatnak. Ha ráadásul télen a sebzett talpacskáival visszük le a felsózott járdára sétálni, abba belegondolni is rossz…

Ősszel különösen fontos a teljes szőrzet rendszeres és alapos átfésülése, mert a vedlés során rengeteg szőr tapad meg a bundában. Ezeket el kell onnan távolítani, hogy a szőrzet jól szellőző maradjon, így a bőr egészségét is megóvhatjuk. A visszavágáshoz, trimmeléshez azonban érdemes szakértőhöz fordulni! Ugyanis nem minden fajta kutyát kell nyírni, van, akinek viszont elengedhetetlen az időnkénti kozmetikázás.

oszi kutyaapolasrol bovebben 3

A hűvösebb idő nem zárja ki a fürdés lehetőségét! Pusztán kicsit több elő- és utómunkálat szükséges, mivel nem tudjuk kiküldeni a kutyust a napra megszáradni. Törölköző és hajszárító legyen készenlétben, és nagyon figyeljünk arra, hogy alaposan megszáradjon a kutyus! Egy nedves szőrrel történő séta a hidegben súlyos betegségeket vonhat maga után! Fontos, hogy SOHA ne embereknek szánt termékeket használjunk, vegyünk erre a célra gyártott kutyasampont!

Utószóként oszlassunk el egy tévhitet: a kozmetikusnak nem az a dolga, hogy amit mi elhanyagolunk, azt ő rendbe hozza. Szánjunk időt a kutyus ápolására, mert nem csak esztétikai élmény, de a kutyus  egészséges életéhez nélkülözhetetlen!

Forrás