Kiskutyát vettél? Íme 6 +1 hasznos tipp a közös élet elkezdéséhez!

Egy kiskutya örökbe fogadása mindig hatalmas és örömteli esemény egy gazdi életében. Ha ő az első, akkor érdemes felkészülnöd neked is, és felkészítened a lakást is a kis jövevény érkezésére!

kutya kölyök cuki - randevau.hu1. Otthon, édes otthon!

Már javában készülsz, utána olvastál a kötelező oltásoknak, betáraztál kutyakajából, még egy pórázt is vettél… És a lakás? Számtalan olyan tényező van, ami balesetforrás lehet egy apróság számára. Épp úgy, mint a kisbabáknál, egy kiskutyus érkezése előtt is el kell tüntetnünk minden vegyszert, éles vagy szúrós tárgyat, elektromos vezetéket, mert első dolga lesz, hogy ezekbe belekóstoljon! Helyettük vegyél jó sok rágható és strapabíró játékot, így a cipőid is biztonságban lesznek :)

2. Állatorvos!

Mindegy, hogy honnan hoztad, kaptad a kutyust, menj el vele állatorvoshoz egy egyszerű állapotfelmérésre! Itt minden szükséges információt meg fogsz kapni az oltásokról, mikrochipről (amit mindenféleképpen regisztráltass a nevedre, hogy ha elveszne vagy bajba kerülne, könnyen visszajuthasson hozzád!), féreghajtásról, ivartalanításról, stb.

kutya kölyök cuki - randevau.hu

 

3. Szocializáld az első pillanattól!

Kinti kutyusnak vagy bentinek szeretnéd, a megfelelő szocializálás az első perctől legyen napirenden! Egy kiskutya életében az első négy hónap különösen fontos, hiszen az ez idő alatt szerzett élmények nagyon mélyen rögzülnek. Meg kell ismertetned vele a különféle tárgyakat otthon (amik esetleg megrémíthetik: hajszárító, porszívó…); sétálj vele sokat az utcán, vidd el kutyafuttatóba, hogy más emberekkel, kutyákkal, járművekkel is találkozzon! Csak így lesz számára mindez természetes, így válhat belőle magabiztos és kiegyensúlyozott felnőtt kutyus.

 

 

kutya kölyök cuki plüssel - randevau.hu4. Szobatisztaság…

Ez bizony időbe telik… Az elején nem lehetsz vele szigorú, hiszen kisbaba még, nem tudja visszatartani, vagy szólni előtte… Eleinte 2 óránként, főleg evés és alvás után számíthatsz erre-arra, és ha figyeled a kutyust, akkor azt is meglátod, hogy jelez ő a maga módján: toporog, szaglászik, maga körül. Ha ilyenkor rögtön kiviszed, és utána megdicséred mindig, könnyebben rögzül benne, hogy kint végezze a dolgát. Ellenkező esetben, ha bárhogy is figyelsz, mégis előfordul baleset, ne szidd meg érte! A balesettől függetlenül is vidd ki a megszokott időben, és hidd el, előbb-utóbb megtanulja, hogy mikor-hol szabad, és hol nem!

 

kutya kölyök cuki - randevau.hu5. Jutalomorientált nevelés

Sokat fog „rosszalkodni”. De ez ne tántorítson el attól, hogy ha valamit jól csinál, akkor megdicsérd! A pozitív visszacsatolás a legjobb módja annak, hogy ő is jó kedvvel csinálja azt, amit te vársz tőle!

6. Következetesség – Engedelmesség

A kettő kéz a kézben jár. Mindig legyél következetes, ha valamit egyszer szabad, azért máskor ne büntesd, és ugyan ez fordítva! Az alapvető parancsokat is próbáld mielőbb megtanítani neki (jöjjön vissza a hívásra, üljön le a jutalomfalatért, stb.) Így kutyusod is hamar megtanulja, hogy hogyan kell viselkednie. Kb. 4 hónapos kora után érdemes elvinni kutyasuliba is, ahol újabb kutyákkal, emberekkel, tanulnivalóval találkozhat!

+1 Fényképezz!

Nem marad örökké kölyök, és ez egy nagyon szép időszak, amiről nem lehet elég képet készíteni! Ne felejtsd el megörökíteni a legjobb pillanatitokat!

 

Forrás