Kempingezés kutyával – mit vigyél magaddal?
Ha még hátra van az idei nyaralás, és az úti célod történetesen egy kemping, akkor ne is gondolkozz többet azon, kire bízod a Fifit! Ha a sátor mellé a kutyahám is bekerül a csomagtartóba, és a kutya is elkísér titeket a családi nyaralásra, abból egyáltalán nem az következik, hogy a hét végére kétszer annyi ősz hajszálad lesz, mint most van. A kutyád könnyen izgalomba jön? Igazi örökmozgó típus? Ha gondosan tervezel, egyik sem jelenthet problémát.
A csomag összeállítása
Póráz, kutyahám, etetőedény… Minden megvan?
1. Valamilyen stresszoldó készítmény
Nem kell leszedálni a kutyádat, de ha az állat fél a tábortűztől, az autózástól, túlságosan stresszelik az új élmények, a ki- és bepakolás, akkor egy enyhe nyugtató hatással bíró táplálék kiegészítő, nyakörv vagy spray lehet a legjobb barátotok. Nyaralás előtt érdemes ellátogatni az állatorvoshoz, és tanácsot kérni tőle ezzel kapcsolatban is.
2. Gyógyszerek
Ha a hétköznapokban is szed valamilyen gyógyszert a kutyus, most se felejtsd otthon!
3. Étel és víz
Ne ilyenkor kezdj egy új kutyatáp márkával kísérletezni, vidd a szokásosat. A felfúvódott kutyák és a sátrak nem alkotnak jó párost, talán nem kell magyarázni, miért.
A legjobb, ha befér a szokásos etető- és itatóedénye, de ha például egy összehajtogatható tállal kísérletezel, utazás előtt szoktasd hozzá a kutyát.
Amikor útnak indultok, mindig legyen egy üveg friss ivóvíz a kutya számára is bekészítve.
4. Kutyahám, nyakörv, póráz
Vidd magaddal a szokásos sétafelszerelést (kutyahám, nyakörv, rövid póráz). Emellett jól jöhet egy hosszabb, akár flexi póráz is, kezdetben mindenképpen hámmal összekötve. Egy kempingben, ha nem akarsz zavarni másokat, szükség lesz az állat kikötésére is. Ilyenkor is biztonságosabb megoldás a kutyahám, mint a nyakörv, de a legjobb, ha nem hagyod a kutyát idegen helyen, felügyelet nélkül kikötve.
5. Takaró, fekhely
Jobban fogja érezni magát a kutya, ha van vele valami, amit ismer, és amit a saját területének nyilváníthat.
6. Rágcsálnivaló
Az első pár kempingezős éjszaka gyakran kissé ugatósra sikerül. Ilyenkor segíthet valami finom rágcsálnivaló, amivel a négylábú a sok ismeretlen zaj között is álomba tudja rágcsálni magát.
7. Bolhák és kullancsok elleni védelem
A kutyahám sok minden ellen véd, de a vérszívók ellen valamilyen más védekezési módot kell találnod. Ha még nincs meg a bevált módszer, fordulj az állatorvoshoz!
8. Telefonszámok vészhelyzet esetére
Nézz utána, hol található állatorvosi rendelő az úti célod közelében, és jegyezd fel az adatait!
9. Egy pótkulcs az autóhoz
Még tavasszal is könnyen megeshet, hogy az autóban felforr a levegő, például mialatt a család kétlábú tagjai egy étteremben ebédelnek.
Ha szeretnéd egy időre a kocsiban hagyni a kutyát, hagyd bekapcsolva a légkondit, a második kulccsal pedig zárd be kívülről az ajtókat. Kész a mobil kennel! 15 percenként feltétlenül ellenőrizd, hogy minden rendben van-e. Jó ötlet lehet az is, ha egy papíron kiragasztod a mobilod számát az ablakba, így ha egy arra járó aggódik a kutya miatt, fel tud hívni
Tippek kempingezéshez
A fáradt kutya jó kutya, és nem is azért vitted magaddal, hogy egész nap a sátor mellett szomorkodjon kikötve. Sétáljatok sokat, csak egy kényelmes kutyahám és egy póráz kell ahhoz, hogy este mindenki kellemesen elfáradva hajthassa álomra a fejét.
A legfontosabb pedig: nyaralni mentetek, úgyhogy érezd jól magad és lazíts! Ha a felszerelésed hiánytalan, a kempingezés a legnagyobb közös kalandod lehet a kutyáddal!